www.lubuska-tablica.pl

Dodaj bezpłatne ogłoszenie

Osób online:24 | KATEGORIE:69 | LOKALIZACJE:91 | Ogłoszeń:3271

Powiadom znajomego

Wiadomość
Twoje imię
E-mail
E-mail znajomego
Kod
Wpisz kod widoczny wyżej
 
 

Formularz kontaktowy

Wiadomość
Twoje imię
E-mail
Kod
Wpisz kod widoczny wyżej
 
 
Szukaj
 Dodaj bezpłatne ogłoszenie

Linki sponsorowane

 

Promowane

 
 
Główna >> Poprzednia strona >> Szczegóły ogłoszenia Projektowana Charakterystyka Energetyczna Budynku - Zielona Góra Tel. 605-920-522

Projektowana Charakterystyka Energetyczna Budynku - Zielona Góra Tel. 605-920-522


 PDF
Telefon: 605920522

Rodzaj: Oferuję

Tagi:     
 
WWW

Miasto/a:
 Gorzów Wielkopolski
 Powiat zielonogórski (bez Zielonej Góry)
 Zielona Góra
Charakterystyka energetyczna Zielona Góra - województwo Lubuskie

Projektowana charakterystyka energetyczna budynku jest częścią projektu budowlanego. Może ona obejmować tylko cały budynek albo jego część, chyba że projekt dotyczy tylko część budynku. Należy ją wykonać zgodnie z rozporządzeniem: Rozporządzenie Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 25 kwietnia 2012 r. Dz.U. 2012 poz. 462 w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego.
Głównym celem sporządzania Projektowanej Charakterystyki Energetycznej budynku jest wykazanie, że przyjęte w projekcie architektoniczno-budowlanym rozwiązanie budowlane i instalacyjne spełniają wymagania odnośnie oszczędnego i minimalnego zużycia energii.
Obok danych dotyczących przeznaczenia, konstrukcji, powierzchni, kubatury, opisu instalacji zastosowanych w budynku, można znaleźć szczegółowe informacje dot. obliczeniowej wartości zapotrzebowania na energię końcową w podziale na źródło energii oraz zapotrzebowania na energię użytkową, końcową i pierwotną w podziale na ogrzewanie i wentylację, ciepłą wodę, urządzenia pomocnicze, oświetlenie, wentylację oraz niekiedy chłodzenie.
Dzięki projektowanej charakterystyce możemy porównać parametry systemu projektowanego i zaproponowanego systemu alternatywnego dot. co i cwu oraz zapotrzebowania na energię. Możemy się dowiedzieć czy projektowane parametry,np.: budowa przegród budowlanych, spełniają wymagania obowiązujących warunków technicznych. Wyjątkowo dopuszcza się odstępstwo w wysokości współczynnika przenikania, wówczas może on być wyższy od Umax dla budynków produkcyjnych, magazynowych i gospodarczych. Jest to możliwe w przypadku kiedy uzasadnia to rachunek efektywności ekonomicznej inwestycji, obejmujący koszty budowy i eksploatacji.
Projektowana charakterystyka stanowi wartościowy dokument, który dołączony do projektu budowlanego stanowi jeden z dokumentów potrzebych do otrzymania pozwolenia na budowę lub rozbudowę. Istotne znaczenie ma wiedza w niej zawarta, która dotyczy zapotrzebowania na energię służącą do ogrzewania, podgrzewania wody, a także pracy klimatyzacji i wentylacji. Informacja o zużyciu pozwala przewidzieć potencjalne koszty związane z użytkowaniem danej przestrzeni, a także zaplanować budżet lub zastanowić się nad ograniczeniem kosztów.
Z uwagi na poziom skomplikowania procesu obliczania projektowanej charakterystyki energetycznej budynków, każde zlecenie wyceniamy indywidualnie. Ostateczna cena zależna jest od wielu czynników, w tym między innymi od:
• konstrukcji obiektu,
• wyposażenia technicznego,
• gabarytów i kształtu,
• kompletności istniejącej dokumentacji technicznej

Kontakt:
biuro@cartex.biz.pl
http://www.cartex.biz.pl
Tel. 605-920-522
Projektowana Charakterystyka Energetyczna Budynku - Zielona Góra Tel. 605-920-522
Projektowana Charakterystyka Energetyczna Budynku - Zielona Góra Tel. 605-920-522
 

Reklama

 
Podziel się

Delicious  Facebook  Technorati  Digg  Google 
 

Regulamin | Polityka prywatności | Polityka cookies | Patnerzy
Copyright © 2010 - 2010 lubuska-tablica.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.